Home office — jak efektywnie pracować z domu i nie zwariować?

Home office — jak efektywnie pracować z domu i nie zwariować?

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas

Pandemia koronawirusa stała się faktem. Lekarze i media apelują, żeby jak najwięcej osób pozostało w domu i przerzuciło się na home office. Mamy nadzieję, że należysz do tej grupy, która może to zrobić. Być może praca zdalna to dla Ciebie nowość i zastanawiasz się, jak to wszystko zorganizować. Nasz zespół od dawna pracuje w taki sposób. Dlatego w dzisiejszym artykule spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jak efektywnie pracować z domu i nie zwariować.

Efektywna praca zdalna — poradnik

Stwórz plan dnia

Chociaż epidemia koronawirusa jest jak koszmarny sen, nie próbuj jej przespać. Wstawaj o stałej porze i zajmij się sprawami, na które wcześniej nie miałeś czasu. Mogą to być projekty, które na liście priorytetów do tej pory zajmowały ostatnie miejsce albo takie, które wymagają dużego przygotowania. A co za tym idzie — ciszy i skupienia. Przygotuj sobie miejsce do pracy. Ustal konkretne “biurowe” godziny, które poświęcisz na sprawy zawodowe. Tak, aby podzielić dzień na ten w pracy i po pracy.

Efektywna praca zdalna — poradnik

Używaj aplikacji do planowania i zarządzania zadaniami

Ten punkt łączy się z poprzednim. Najlepiej bowiem spisać zaplanowane zadania, a nawet, oszacować czas potrzebny na ich wykonanie. W sieci znajdziesz wiele aplikacji, które Ci w tym pomogą, np. Asana, Todoist, Nozbe. Możesz w nich podzielić zadania na te o niesprecyzowanym terminie, do zrobienia (tutaj warto zaznaczyć konkretny termin, z dokładnością do godziny), w trakcie i zakończone. Każde takie zadanie możesz opisać, a także dodać do niego różne materiały, takie jak linki czy pliki. Dzięki temu zaplanujesz pracę na najbliższe dni, a nawet tygodnie.

Wykorzystaj nowoczesne technologie

Dzięki nowoczesnym technologiom możesz być w stałym kontakcie ze swoim zespołem. Co więcej — możecie nawet razem pracować nad konkretnymi projektami. Wystarczy dysk Google i bezpłatna aplikacja Hangouts Meet, która pozwala na urządzenie grupowych wideokonferencji i udostępnienie ekranu wszystkim uczestnikom spotkania. Takie spotkanie online jest również doskonałą okazją, aby urządzić burzę mózgów, przedyskutować sprawy, na które nigdy nie było czasu.

Poczuj się jak w biurze

W miarę możliwości starajcie się funkcjonować tak jak do tej pory. Jeśli pierwszą rzeczą, jaką robicie po przyjściu do biura, jest spotkanie i omówienie tego, co każdy dziś robi, zorganizujcie taki meeting online. Możecie do tego wykorzystać jeden z popularnych komunikatorów, np. Slack. Choć każdy może pracować o różnych porach, zadbajcie o to, żeby przez godzinę lub dwie dostępni byli wszyscy członkowie zespołu. Jeśli chcecie poczuć się choć trochę jak w biurze,stwórz kanał, w którym będziecie mogli pogadać na luzie, a także taki, w którym będziecie rozmawiać o sprawach służbowych.

Poczuj się jak w biurze

Home office — podsumowanie

Choć obecna sytuacja jest trudna, spróbuj znaleźć w niej pozytywne strony. Wykorzystaj ten czas na nadrobienie zaległości. Pracuj bez deadline’ów Pomyśl, że nie będziesz musiał zrywać się na dźwięk budzika, stać w korkach. Spędzisz więcej czasu z najbliższymi. Zwolnij, naładuj baterie, aby po wszystkim, ruszyć ze zdwojoną siłą. Pamiętaj, że wszystko, co złe, kiedyś się kończy. 

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas

Popularne wpisy:

ctr content  grupa docelowa backlinks google cache canonical frazy kluczowe google panda pingwin google posty na fb crawler
pozycjonowanie stron pozycjonowanie stron Toruń marketing szeptany reklama na facebooku data center agencja seo pozycjonowanie wrocław pozycjonowanie rzeszów pozycjonowanie stron ile kosztuje jak wypozycjonować stronę pozycja strony w google google seo pozycjonowanie długi ogon filtr google pozycjonowanie stron Radom internal wyszukiwanie głosowe google pozycjonowanie stron za granicą pozycjonowanie Białystok trust rank pozycjonowanie google maps blog o marketingu

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments