Kiedy pozycjonowanie strony przynosi pierwsze efekty?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Tym bardziej, że pozycjonowanie strony internetowej to proces, a jego rezultaty zależą od wielu czynników.

 

kiedy efekty pozycjonowania w google?

Dowiedz się więcej!

 

Efekty pozycjonowania a wybór agencji SEO

Nie ulega wątpliwości, że na rynku znajdują się agencje zarówno z większym, jak i mniejszym doświadczeniem, jeśli chodzi o skuteczne pozycjonowanie stron www. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepsi specjaliści nie mają 100% kontroli nad pozycją witryny w wynikach wyszukiwania. Chodzi raczej o to, aby wybrać agencję, która zna najnowsze wymagania Google odnośnie SEO, czyli optymalizacji stron www pod kątem widoczności w wynikach wyszukiwania, Kluczem do skutecznego pozycjonowania jest śledzenie najnowszych trendów, ponieważ wytyczne SEO zmieniają się z roku na rok.

Kiedy pozycjonowanie strony przynosi pierwsze efekty

 

Od czego zależy pozycja strony w wynikach wyszukiwania?

 

  • Konkurencja

Efekty pozycjonowania zależne są od konkurencyjności fraz kluczowych, na które pozycjonowana jest dana witryna. Jeśli konkurencja jest duża, a czołowe pozycje są zajęte od lat przez strony z długą historią, wypozycjonowanie witryny zajmie sporo czasu. Jeśli natomiast działasz w niszowej branży, a Twoja konkurencja jest niewielka, pierwsze efekty pracy agencji SEO, zauważysz po kilku tygodniach. Reasumując – wszystko zależy od tego, ile stron walczy o obecność w top 10 na te same frazy, na które chcesz pozycjonować swoją witrynę.

  • Aktualna pozycja strony internetowej

Dużo łatwiej i szybciej pozycjonuje się stronę, której widoczność w wynikach wyszukiwania jest dobra. Więcej czasu zajmie bowiem osiągnięcie wysokiej pozycji, w przypadku witryny, która znajduje się na dziesiątej stronie Google, niż takiej, która pojawia się na drugiej stronie wyników wyszukiwania.

  • Historia i wiek witryny

Efekty pozycjonowania zależą również od reputacji strony www. Jeśli w przeszłości na witrynę została nałożona kara od Google – filtr lub ban – pozycjonowanie zajmie znacznie więcej czasu niż w przypadku bezproblemowej strony. Równie istotną kwestią jest również wiek witryny oraz to, jak została ona zindeksowana przez roboty Google. Z reguły starsze witryny cieszą się większym zaufaniem Google. Trochę jak w życiu im dłużej kogoś znamy tym bardziej mu ufamy. Takie strony mają zatem szansę dość szybko “wspiąć się “ na szczyt wyników wyszukiwania.

  • Sposób stworzenia strony www

Efekty pozycjonowania zależą również od tego, w jakiej technologii została stworzona witryna. Te oparte na oprogramowaniu typu open source z założenia uwzględniają najnowsze wymagania wyszukiwarki Google. Oznacza to, że standardem w tym przypadku jest responsywność witryny oraz kod zoptymalizowany pod SEO.

Kiedy pozycjonowanie w google strony przynosi pierwsze efekty?

 

Pierwsze efekty pozycjonowania strony

Jak widać, pierwsze efekty pozycjonowania strony zależą od wielu czynników, takich jak branża, konkurencja oraz rodzaju słów kluczowych. Ogromne znaczenie ma również sama strona internetowa, jej historia, wiek, a także poziom optymalizacji. Dlatego pierwszym etapem pozycjonowania jest przeprowadzenie rzetelnego audytu SEO a na jego podstawie stworzenie zaleceń optymalizacyjnych i to ich wprowadzenie ma największy wpływ na to kiedy pojawią się pierwsze efekty pozycjonowania. Zazwyczaj jest to do 3 miesięcy od wdrożenia na stronie wszystkich wytycznych. Od momentu rozpoczęcia współpracy może więc minąć nawet 4 miesiące (1 miesiąc audyt i stworzenie zaleceń optymalizacyjnych, 3 kolejne miesiące to czas indeksacji zmian)  gdy pojawią się pierwsze efekty, oczywiście w większości przypadków mogą one być dużo szybciej, jednak wszystko zależy od bardzo dużej liczby czynników w tym takich na które zarówno klient jak i firma SEO nie mają wpływu. W tym czasie dobra Agencja SEO powinna skupić się na działaniach off page’owych, takich jak tworzenie naturalnego profilu linków prowadzących do naszego serwisu. Systematyczna praca przekłada się na późniejsze efekty i naszą widoczność w wyszukiwarce google, dzięki której zdobywamy nowych klientów. Podsumowując, pozycjonowanie to systematyczny proces i musimy podchodzić do niego jak do inwestycji, która z czasem zacznie nam się zwracać.  W artykule zawarliśmy tylko najważniejsze aspekty wpływające na widoczność serwisów w wyszukiwarce google, należy pamiętać że jest ich zdecydowanie więcej.

Kiedy efekty pozcyjonowania w google

Dowiedz się więcej!

Popularne wpisy:

ctr content  grupa docelowa backlinks google cache canonical frazy kluczowe google panda pingwin google posty na fb crawler
pozycjonowanie stron pozycjonowanie stron Toruń marketing szeptany reklama na facebooku data center agencja seo pozycjonowanie wrocław pozycjonowanie rzeszów pozycjonowanie stron ile kosztuje jak wypozycjonować stronę pozycja strony w google google seo pozycjonowanie długi ogon filtr google pozycjonowanie stron Radom internal wyszukiwanie głosowe google pozycjonowanie stron za granicą pozycjonowanie Białystok trust rank pozycjonowanie google maps blog o marketingu

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika
Monika
5 lat temu

Jestem związana z jedna agencja od Ponad 6 miesięcy ciężko mi ocenić ich efektywność. Prowadzimy tyle działań marketingowych, ze trudno nam rozróżnić które z nich działają. Pierwsze efekty pozycjonowania mieliśmy dostrzec już po 2 miesiącach jednak agencja wysyła nam wykresy które nie do końca rozumiemy.