Historia wyszukiwania Google — jak usunąć historię wyszukiwania?

Historia wyszukiwania Google — jak usunąć historię wyszukiwania?

Zapytaj naszego konsultanta o opinię

97% polskich internautów korzysta z wyszukiwarki Google. Codziennie wpisujemy w jej okno tysiące zapytań, a inteligentne algorytmy dostarczają wyniki wyszukiwania — najlepsze, najbardziej trafne odpowiedzi. Teoretycznie, to Google dostarcza nam informacji na przeróżne tematy. W praktyce, każde wpisane zapytanie czy aktywność dostarczają algorytmom szczegółowych informacji o nas. Nie jest to już żadną tajemnicą, dlatego coraz częściej zastanawiamy się, jak usunąć historię wyszukiwania i choć częściowo chronić swoją prywatność w sieci. 

 

Historia wyszukiwania Google a nasza e—aktywność

Dowiedz się więcej!

Historia wyszukiwania Google a nasza e—aktywność

Historia wyszukiwania Google to źródło cennych informacji o użytkownikach tej wyszukiwarki. 

Nasza aktywność w sieci pozwala Google personalizować reklamy, rekomendować filmy na YouTube czy dostarczać trafne odpowiedzi na nasze zapytania. Żeby jednak tak się stało, najpierw Google musi poznać naszą “cyfrową” osobowość: odwiedzane strony internetowe, ulubione filmy, lokalizację, nawyki zakupowe, poglądy i działania (np. to, w które reklamy klikamy, a które są dla nas uciążliwe lub nieciekawe). Prawda jest taka, że każda nasza aktywność w internecie zostawia ślad, często mówi się nawet o “cyfrowym śladzie” pozostawionym w sieci. Jak wyczyścić historię wyszukiwania Google, by choć częściowo zatrzeć ten ślad? Co zrobić, by nie udostępniać wszystkich danych stronom WWW i aplikacji? Sprawdź czym jest -> wyszukiwanie głosowe w google.

Google historia wyszukiwania a usługi, aplikacje i serwisy

Oczywiście dane te są gromadzone zgodnie z prawem. Skąd to wiadomo? Jeśli korzystamy z usług Google(a kto z nich nie korzysta?), takich jak np. Gmail, Dysk Google, automatycznie wyrażamy zgodę na gromadzenie tychże danych. To nie wszystko. Jeśli jakiś serwis lub aplikacja umożliwia rejestrację jednym kliknięciem, właśnie przez konto Google, wówczas strona ta uzyskuje dostęp do informacji o nas. Większość użytkowników woli założyć konto w sekundę niż ręcznie wypełniać potrzebne dane, niestety nieliczni zapoznają się, chociażby pobieżnie, z regulaminem czy polityką prywatności takiego serwisu. A szkoda. Zazwyczaj kończy się to tak, że automatycznie, wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych, ale nie sprawdzamy, jakie właściwie dane, w jaki sposób będą przetwarzane i wykorzystywane przez właścicieli strony WWW czy niewinnie wyglądającej aplikacji. Radzimy — jeśli masz taką możliwość, zawsze wybieraj inny sposób rejestracji niż ta przez konto Google – zobacz też -> jak wyszukiwać w google.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas

Google historia wyszukiwania — jak usunąć historię wyszukiwania

Jak usunąć historię wyszukiwania? Jest na to kilka sposobów, w zależności od tego, czy posiadasz konto Google Suite (Gmail, Dysk Google itd), czy nie. Należy również pamiętać, że oprócz Google Chrome, można usunąć historię wyszukiwania dowolnej przeglądarki, np. Mozilla Firefox, Opera czy Internet Explorer, zarówno na desktopie, jak i telefonie. Oczywiście to Ty decydujesz, jakie dane mają zostać usunięte — mogą to być konkretna aktywność, hasła oraz historia wyszukiwania Google (całą lub tylko z danego okresu). 

Usuwanie historii wyszukiwania Google bez konta Google Suite 

Jeśli nie korzystasz z usług Google Suite, usuwanie historii Google zajmie Ci kilka sekund. Wystarczy, że wejdziesz w “Ustawienia”, a następnie wybierasz dane, które mają zostać usunięte (historia przeglądanych stron i pobranych plików, dane formularzy i historia przeglądania, ciasteczka, aktywne polowania, pamięć podręczna, ustawienia witryn itd), w danym okresie.

Historia wyszukiwania google - Firefox

Sprawdź naszą ofertę

Usuwanie historii wyszukiwania Google z poziomu konta Google Suite 

Jeśli korzystasz z wyszukiwarki Google, będąc zalogowanym na swoim koncie Google Suite, usuwanie historii wyszukiwania Google potrwa nieco dłużej. Najpierw musisz wejść na stronę: https://google.com/history, by móć zalogować się do “Moja aktywność”. Jak sama nazwa wskazuje, w tym miejscu znajdziesz informacje o swojej cyfrowej aktywności (historia YouTube, historia lokalizacji, aktywność w internecie i aplikacjach). Jeśli wejdziesz w “Zarządzanie aktywnością”, zobaczysz szczegóły, takie jak ustawienia reklam, reakcje, komentarze, zakupy czy udział w ankietach. Co ważne, możesz ustawić automatyczne usuwanie swojej aktywności (domyślnie ta opcja jest wyłączona).

Historia Wyszukiwania Google - Moja aktywność w Google

Zapytaj naszego konsultanta o opinię

Google historia wyszukiwania a pojedyncza aktywność — sposób pierwszy

Historia wyszukiwania Google składa się z pojedynczych aktywności. Jeśli więc nie chcesz, by w pamięci przeglądarki zachowało się konkretne wyszukiwanie lub aktywność, nie musisz kasować całej historii lub aktywności z konkretnego dnia. Możesz wykasować tylko tę jedną akcję, np. wstydliwe zapytanie, które wpisałeś w Google. Jak wyczyścić historię wyszukiwania Google, w takim przypadku? Wystarczy, że przejdziesz do, wspomnianej wyżej, sekcji “Moja aktywność”. Jak już pewnie zauważyłeś, znajdziesz tam wszystkie informacje o swoich działaniach w sieci w formie osobnych wierszy, uszeregowanych chronologicznie. Kiedy znajdziesz interesującą Cię aktywność, kliknij w trzy pionowe kropki, a następnie, w “Szczegóły” W tej sekcji powtórz całą operację — kliknij w trzy kroki, a następnie w “Usuń” Na tym koniec. Historia wyszukiwania Google, a dokładniej, pojedyncza aktywność, zostały skasowane.

Usuwanie historii wyszukiwania

Dowiedz się więcej!

Google historia wyszukiwania a pojedyncza aktywność — sposób drugi

jak wyczyścić historię wyszukiwania Google (konkretną aktywność) szybciej? Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że niechciane zapytanie można usunąć wpisując je ponownie w okno wyszukiwarki. Jeśli jesteś zalogowany na swoim koncie Google i zaczniesz wpisywać hasło, które kiedyś wyszukiwałeś, pojawi się automatyczna podpowiedź, a obok niej, po prawej stronie, zobaczysz opcję “Usuń”.

jak usunąć historię w google - przykład

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas

Google historia wyszukiwania — czy można cofnąć tę operację

Jak usunąć historię wyszukiwania w Google? Zanim zadasz sobie to pytanie i przejdziesz do działania, dobrze się zastanów, szczególnie jeśli planujesz skasować całą historię. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta — ponieważ jest to proces nieodwracalny. Warto wiedzieć, że całą historię wyszukiwania możesz usunąć, wybierając jedno z kryteriów, według tematu lub usługi albo według czasu. 

Jak wyczyścić historię wyszukiwania google w telefonie

Sprawdź naszą ofertę

Jak wyczyścić historię wyszukiwania google w telefonie

Większość z nas korzysta z internetu, a co za tym idzie, z Google na telefonach. Wtedy również zapisuje się historia wyszukiwania Google oraz inne aktywności. W takim razie, jak usunąć historię wyszukiwania na urządzeniach mobilnych? 

usuwanie historii wyszukiwania na smartphonie

Zapytaj o ofertę

Historia wyszukiwania Google na Androidzie 

Żeby usunąć historię na urządzeniu z systemem Android, wejdź w przeglądarkę, kliknij w trzy kropki w prawym górnym rogu, a następnie wybierz “Ustawienia” i Prywatność”. Klikając w “Wyczyść dane” usuniesz całość, wybierając “Historię”, możesz określić, co chcesz usunąć.

Usuwanie historii wyszukiwania zakończone - android

Dowiedz się więcej!

 

Historia wyszukiwania Google na IPhonie

Jak usunąć historię wyszukiwania w Google na IPhonie? Tutaj wygląda to nieco inaczej . Wejdź w “Ustawienia”, następnie w przeglądarkę Safari a na koniec wybierz polecenie “Wymaż historię wyszukiwania”, “Wymaż pliki cookie i dane”.

Jak usunąć historię wyszukiwania w innych przeglądarkach 

Zapytaj o ofertę

Jak usunąć historię wyszukiwania w innych przeglądarkach 

Usuwanie historii wyszukiwania w Mozilla Firefox

W przypadku tej wyszukiwarki, należy wejść w trzy poziome linie, a następnie w “Opcje”.

Tam, wystarczy wybrać sekcję “Prywatność i bezpieczeństwo”, a następnie “Historię”. Tak samo, jak w przypadku Chrome, można wybrać, czy skasować wszystko, czy tylko wybrane elementy. Wystarczy je zaznaczyć lub odznaczyć.

Usuwanie historii wyszukiwania - firefox

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas

Usuwanie historii wyszukiwania w przeglądarce Opera

Tutaj cały proces wygląda podobnie. Wystarczy wybrać trzy pionowe kreski, a później — “Wyczyść dane przeglądania”. Do wyboru jest wariant podstawowy lub zaawansowany, z uwzględnieniem przedziału czasowego. 

Usuwanie historii wyszukiwania w przeglądarce Internet Explorer

Historia wyszukiwania Google — to główny temat naszego artykułu, jednak jeszcze piętnaście lub dwadzieścia lat temu większość artykułu dotyczyłby przeglądarki Internet Explorer, która wówczas cieszyła się największą popularnością. Co ciekawe, większość Polaków utożsamiała ją z internetem, nie wiedząc, że istnieją inne przeglądarki. Mimo że stary dobry Internet Explorer ma dziś sporą konkurencję, część internautów nadal z niego korzysta i być może szuka odpowiedzi, jak usunąć historię wyszukiwania w Internet Explorer?Żeby to zrobić należy kliknąć w ikonkę zębatki, a następnie wybrać sekcję “Bezpieczeństwo”. Na koniec, trzeba wybrać polecenie “Usuń historię przeglądania”. By usunąć historię, możemy posłużyć się również skrótem na klawiaturze — kombinacją przycisków CTRL + SHIFT + DEL.

Historia wyszukiwania Google — podsumowanie

Bez względu na to, z jakiej korzystasz przeglądarki, masz prawo zarządzać historią przeglądania oraz swojej aktywności w internecie. Dlatego warto wiedzieć, jak usunąć historię wyszukiwania i zarządzać pozostałymi informacjami na swój temat? Pamiętaj, że to Ty powinieneś decydować, jakie dane udostępniasz. Dzięki temu będziesz mieć większą kontrolę nad tym, jakie reklamy wyświetla Ci Google oraz jakie artykuły czy filmy Ci proponuje. Zrób wszystko, by to wyszukiwarka służyła Tobie, a nie Ty wyszukiwarce. 

Popularne wpisy:

ctr content  grupa docelowa backlinks google cache canonical frazy kluczowe google panda pingwin google posty na fb crawler pozycjonowanie stron pozycjonowanie stron Toruń marketing szeptany reklama na facebooku data center agencja seo pozycjonowanie wrocław pozycjonowanie rzeszów pozycjonowanie stron ile kosztuje jak wypozycjonować stronę pozycja strony w google google seo pozycjonowanie długi ogon filtr google pozycjonowanie stron Radom internal wyszukiwanie głosowe google pozycjonowanie stron za granicą pozycjonowanie Białystok trust rank pozycjonowanie google maps blog o marketingu tanie pozycjonowanie poznań znaczenie emotikon jak wyszkiwać w google

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments