Jak pobrać fakturę z Facebooka

Jak pobrać fakturę z Facebooka

Zapytaj o ofertę

Jeśli prowadzisz firmę i reklamujesz się na Facebooku, wydatki na promocję możesz wrzucić sobie w koszty. Jak pobrać fakturę z Facebooka? Co powinieneś zrobić, aby Twoja księgowa nie miała z nią problemu?

Czy Facebook wystawia faktury

Sprawdź naszą ofertę

Czy Facebook wystawia faktury?

Oczywiście. Jeśli jesteś przedsiębiorcą możesz pobrać fakturę za reklamę na Facebooku i wrzucić ją w koszty. Najpierw jednak musisz dopełnić wszelkich formalności. Najważniejszą z nich jest rejestracja do VAT-UE. Dlaczego? VAT-UE jest niezbędny w przypadku transakcji w obrębie krajów Unii Europejskiej. A taką jest właśnie usługa reklamowa od Facebooka. Jak wygląda VAT-UE? To nic innego jak NIP Twojej firmy z przedrostkiem PL. Wystarczy, że poprosisz o to swojego księgowego, a on już będzie wiedział, co robić. Brak europejskiego numeru NIP, w przypadku transakcji zagranicznych, może skończyć się karą finansową — od kilkudziesięciu złotych, do nawet kilku tysięcy złotych. To samo dotyczy deklaracji w Urzędzie Skarbowym, Jeśli nie chcesz mieć problemów ze skarbówką, pamiętaj, by złożyć ją w terminie. Do 25 dnia miesiąca, po miesiącu, w którym doszło do transakcji. Czasem może się zdarzyć, że fakturę otrzymasz z polskiego oddziału Facebooka. Wtedy rozliczasz ją jak każdą inną fakturę krajową. Niestety, to czysta ruletka, więc nie ma co ryzykować. 

Gdzie znaleźć fakturę za reklamę na FB

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas

Gdzie znaleźć fakturę za reklamę na FB

Żeby pobrać fakturę z Facebooka musisz założyć Business Manager. Co to takiego? Biznes Menedżer to narzędzie od Facebooka, które pozwala Ci zarządzać wszystkimi zasobami, nadawać dostępy pracownikom lub agencji marketingowej, z którą współpracujesz. Również w tym miejscu możesz pobrać fakturę z Facebooka. Najpierw jednak musisz uzupełnić dane swojej firmy. UWAGA! W Menedżerze Firmy możesz zarządzać wieloma kontami reklamowymi, dlatego dane firmy musisz uzupełnić na poziomie Menedżera reklam, a dokładniej w sekcji” Ustawienia konta reklamowego”:

 1. Zaznacz “Kupuję reklamy do celów biznesowych”.
 2. Podaj nazwę i adres firmy.
 3. Wpisz Europejski identyfikator podatnika VAT, czyli NIP firmy z przedrostkiem “PL”.
 4. Jeśli to Ty jesteś właścicielem konta reklamowego zaznacz “Nie reprezentuję agencji kupującej reklamy dla reklamodawcy”.

Uwaga! Jeśli to nowe konto reklamowe uzupełnij również jego nazwę, strefę czasową oraz walutę, w której będziesz się rozliczać. Sprawdź, czy wszystko jest OK. Jeśli na tym etapie pomylisz walutę, nie będziesz mógł jej zmienić.

Jak pobrać fakturę z Facebooka

Dowiedz się więcej!

Jak pobrać fakturę z Facebooka

 Jak wydrukować fakturę z Facebooka? Możesz ją pobrać w sekcji “Rozliczenia” w Menedżerze Firmy. Sprawdź wcześniej, czy przełączyłeś się na właściwe konto reklamowe. Wówczas zobaczysz listę swoich faktur. Kliknij “Pobierz wszystkie faktury”, a następnie “Wybierz faktury do pobrania. Pojedyncze faktury”. Kiedy klikniesz “Pobierz”, faktura zostanie pobrana na Twój komputer. Będziesz mógł ją otworzyć i wydrukować, jak każdy dokument PDF. Żeby nieco ułatwić życie księgowej, zajrzyj jeszcze do sekcji “Ustawienia płatności”. Tutaj ustawisz nie tylko metodę płatności, ale i próg rozliczeniowy. Dzięki temu system wygeneruje fakturę w określonym dniu, np. drugiego dnia miesiąca lub po przekroczeniu pewnej kwoty. Dobrze mieć nad tym kontrolę, inaczej FB może zacząć generować pojedyncze faktury na niewielkie kwoty, a Twoja księgowa Cię znienawidzi. W sekcji “Ustawienia płatności” możesz również ustawić limit wydatków na koncie. To bardzo wygodne, jeśli nie chcesz przekroczyć ustalonego budżetu reklamowego na danym koncie.

Jak pobrać FV z Facebooka?

Naliczenie VAT leży po stronie odbiorcy. Taką informację znajdziesz na samym dole faktury wygenerowanej z Facebooka: Customer to account for any VAT arising on this supply in accordance with Article 196, Council Directive 2006/112/EC”. Nie martw się, Wszystkimi formalności — od zgłoszenia do VAT-UE, złożenia miesięcznej deklaracji po rozliczenie, zajmie się Twój księgowy. Chociaż nie znamy takiego, który ucieszył się na widok faktury z Facebooka. Być może będziesz miał szczęście i otrzymasz fakturę z polskiego oddziału. Wówczas rozliczysz ją jak każdą inną krajową fakturę

Jak wygląda faktura z Facebooka

Na poprawnie wygenerowanej fakturze z Facebooka znajduje się:

 • numer konta reklamowego
 • data faktury/płatności
 • metoda płatności i numer referencyjny 
 • status (uregulowana) i kwota
 • typ produktu: Facebook
 • lista kampanii
 • dane Facebooka oraz Twojej firmy.
 • informacja o koniczności odprowadzeniu VAT-u:”Customer to account for any VAT arising on this supply in accordance with Article 196, Council Directive 2006/112/EC”. 

Jak pobrać fakturę z Facebooka — podsumowanie

Teraz już wiesz, jak pobrać fakturę z Facebooka. Jeśli cały proces wydaje Ci się zbyt skomplikowany i nie zależy Ci na wrzuceniu wydatków na reklamę w koszty, jest inny sposób. Wystarczy, że w sekcji “Ustawienia konta reklamowego” zaznaczysz “Nie używam reklam do celów biznesowych”. Wówczas do koszt reklamy zostanie powiększony o VAT, a Ty nie będziesz musiał o nic się martwić. Nadal będziesz mógł promować się na Facebooku, ale jako osoba fizyczna, a nie firma.

Zapytaj naszego konsultanta o opinię

Popularne wpisy:

pozycjonowanie czy google adwords  ctr content  grupa docelowa backlinks google cache canonical frazy kluczowe google panda pingwin google posty na fb crawler pozycjonowanie stron pozycjonowanie stron Toruń marketing szeptany reklama na facebooku data center agencja seo pozycjonowanie wrocław pozycjonowanie rzeszów pozycjonowanie stron ile kosztuje jak wypozycjonować stronę pozycja strony w google google seo pozycjonowanie długi ogon filtr google pozycjonowanie stron Radom internal wyszukiwanie głosowe google pozycjonowanie stron za granicą pozycjonowanie Białystok trust rank pozycjonowanie google maps blog o marketingu tanie pozycjonowanie poznań znaczenie emotikon jak wyszkiwać w google spam blog narzędzia do analityki internetowej metatag  black hat seo pozycjonowanie opole optymalizacja pod wyszukiwarki pozycjonowanie stron firmowych pozycjonowanie szerokie

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments