Video marketing — 10 wskazówek

Video marketing — 10 wskazówek

Dowiedz się więcej!

Dziś nikogo już chyba nie trzeba przekonywać, że content marketing działa, czyli sprzedaje. Wiele osób wciąż skupia się jednak wyłącznie na tekstach, zapominając, że content to również materiały audiowizualne. Dlatego w dzisiejszym artykule skupimy się na tym, jak wykorzystać video marketing w promocji firmy, swoich produktów lub usług.

Wideo marketing — co to jest

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest wideo marketing. Jak się pewnie domyślasz, jest to wykorzystanie materiałów audiowizualnych, by zwiększyć rozpoznawalność marki, świadomość klientów, a docelowo — sprzedaż. Tego typu filmiku różnią się jednak od reklam czy programów znanych z telewizji. Muszą być dostosowane do medium, w którym się pojawiają. A to oznacza, że powinny być o wiele krótsze i dopasowane do grupy odbiorców. Gdzie możesz publikować content video? Między innymi na YouTube, Facebooku, Instagramie czy LinkedInie. Nie wiesz, który kanał wybrać? Zastanów się, gdzie są Twoi klienci. 

Wideo marketing — co to jest

Zapytaj naszego konsultanta o opinię

Content marketing video — 7 pomysłów

Nie wiesz, co publikować? Zastanów się, co może być przydatne, interesujące dla Twoich odbiorców. Nie musisz wróżyć z fusów. Jeśli prowadzisz grupę na FB albo masz bazę mailingową, wykorzystaj to. Po prostu zapytaj użytkowników, dla których będziesz tworzyć content marketing video. Najlepszy pomysł na filmik i wiele inspiracji możesz znaleźć u znanych twórców video i to niekoniecznie z Twojej branży, bo część z nich jest uniwersalna. W kwestiach technicznych i dobrych praktykach, jeśli chodzi o video online marketing, ucz się od profesjonalistów, jak choćby Tomasz Pasiut. A oto kilka naszych pomysłów i wskazówek na dobry początek.

Marketing filmowy — o czym warto pamiętać

Zapytaj o ofertę

1. Video instrukcje, poradniki, tutoriale

Papierowe instrukcje to już przeżytek. Przed zakupem, użytkownicy szukają informacji o produktach, również video poradników. Dlaczego? Jedną z obiekcji, która powstrzymuje część klientów przed skorzystaniem z oferty jest właśnie lęk przed tym, że montaż czy używanie produktu będzie trudne i dana osoba sobie z tym nie poradzi. Instrukcje krok po kroku w formie filmiku rozwiązują ten problem i jest doskonałym pomysłem na marketing video.

 2. Live — pytania i odpowiedzi

Kolejna możliwość to bardzo popularne live’y, czyli transmisje na żywo. Ta forma video contentu ma przewagę nad innymi. Spotkanie online odbywa się na żywo, dzięki czemu uczestnicy mogą na bieżąco wchodzić w interakcję z prowadzącym, komentować, zadawać pytania i oczywiście uzyskać na nie odpowiedź, jeszcze w czasie trwania live’u. Dzięki temu buduje się relacja między przyszłymi klientami a firmą, która ma konkretną twarz.

3. Vide z życia firmy

Dzień z życia firmy? Filmik o pracownikach? Pokaż swój biznes od kuchni i to, kto za nim stoi. Bądź autentyczny i naturalny, tak jak to tylko możliwe. Video, jak nic innego, obnaża fałsz i sztuczność. Jeśli jednak opanujesz tę sztukę i pokażesz jak zgranym zespołem jesteście, możecie przekonać do siebie wielu klientów.

4. Case study 

Może to być zarówno historia sukcesu Twoich klientów, jak i historia Twojego sukcesu, wg schematu “od zera do bohatera”. Opowiedz o swoich początkach w biznesie, o wzlotach i upadkach, trudnościach, porażkach i sukcesach. Klienci lubią marki za, którymi stoją ludzie z krwi i kości, a nie idealni prezesi w wystudiowanych pozach. 

5. Informacje o nowych produktach, usługach i promocjach

Wprowadzasz nowy produkt, a może szykujesz ciekawą promocję lub konkurs? Poinformuj o tym użytkowników, którzy śledzą Cię w mediach społecznościowych. Dzięki temu, Twoi obecni, jak i przyszli klienci, będą na bieżąco, dowiedzą się, jako pierwsi o ciekawych okazjach i poczują się wyróżnieni.

6. Relacje z branżowych eventów

Jeśli uczestniczysz w branżowych wydarzeniach, jesteś prelegentem na konferencji, zaproś na nią swoich odbiorców. Możesz również stworzyć content film, który będzie skrótem z wydarzenia. Absolutnie “nie katuj” użytkowników kilkugodzinną relacją. Ułatw im zdanie i wybierz najważniejsze i najciekawsze fragmenty. 

7. User-generated content 

Jak sama nazwa wskazuje, są to materiały tworzone przez samych użytkowników, np. video-recenzje, opinie, czy takie, które pokazują typowe i nietypowe zastosowanie produktów. Tego typu marketing online video uważany jest za jeden z najskuteczniejszych i bywa często wykorzystywany w reklamach na FB i w Google Ads. Jest to społeczny dowód słuszności. W praktyce oznacza to, że opinia klientów zwiększa szansę na przekonanie niezdecydowanych użytkowników. Co więcej, Twoi klienci stają się ambasadorami marki.

Content marketing video — 7 pomysłów

Sprawdź naszą ofertę

Marketing filmowy — o czym warto pamiętać

Prowadź Video blog marketing

Blog video to szansa na dodatkowy ruch na Twojej stronie internetowej, oczywiście pod warunkiem, że będziesz publikował systematycznie. Być może szukasz informacji na temat video blog jak założyć i gdzie to zrobić? Najprościej i najszybciej zrobisz to na YouTube. Wystarczy, że założyć firmowy kanał na YouTube i możesz zacząć nagrywać. Prowadzenie kanału na YouTube ma jeszcze jedną zaletę. Taki marketing film możesz udostępnić praktycznie we wszystkich portalach społecznościowych, a nawet osadzić je na stronie internetowej. Blog video to również szansa na zbudowanie pozycji eksperta i dotarcie do nowych odbiorców.

Pamiętaj o odpowiedniej długości

O ile transmisja na żywo może trwać 40 minut czy nawet godzinę, o tyle filmiki z życia firmy, czy opinie klientów powinny trwać maksymalnie kilka minut. Dopasuj się również do konkretnego medium. Przykładowo stories na Instagramie może trwać zaledwie 15 sekund.

Zadbaj o jakość video

Zadbaj o kwestie techniczne, o to, żeby było Cię dobrze widać i słychać. Zrób kilka prób, możesz nawet mówić do siebie przed kamerą laptopa. Takie ćwiczenia na “sucho” sprawią, że będziesz czuł się pewnie. Nie skupiaj się na sobie, ale na tym, co chcesz przekazać.

Content video marketing — podsumowanie

Content video angażuje bardziej niż zwykły artykuł blogowy, instrukcja czy e-book. Dla wielu osób bywa po prostu łatwiejszy w odbiorze. Nie chodzi o to, żebyś nagle zrezygnował z innych form promocji, ale żebyś uwzględnił i zaplanował video marketing w swojej strategii. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki oraz inspiracje Ci w tym pomogą.

Popularne wpisy:

pozycjonowanie czy google adwords  ctr content  grupa docelowa backlinks google cache canonical frazy kluczowe google panda pingwin google posty na fb crawler pozycjonowanie stron pozycjonowanie stron Toruń marketing szeptany reklama na facebooku data center agencja seo pozycjonowanie wrocław pozycjonowanie rzeszów pozycjonowanie stron ile kosztuje jak wypozycjonować stronę pozycja strony w google google seo pozycjonowanie długi ogon filtr google pozycjonowanie stron Radom internal wyszukiwanie głosowe google pozycjonowanie stron za granicą pozycjonowanie Białystok trust rank pozycjonowanie google maps blog o marketingu tanie pozycjonowanie poznań znaczenie emotikon jak wyszkiwać w google spam blog narzędzia do analityki internetowej metatag  black hat seo pozycjonowanie opole optymalizacja pod wyszukiwarki pozycjonowanie stron firmowych pozycjonowanie szerokie

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments