Wyszukiwarki Internetowe 2020 — ranking najlepszych wyszukiwarek

Wyszukiwarki Internetowe 2020 — ranking najlepszych wyszukiwarek

Zapytaj naszego konsultanta o opinię

Pamiętasz jeszcze z jakiej wyszukiwarki korzystałeś 15. czy 20 lat temu? Prawdopodobieństwo, że była to wyszukiwarka Google jest niewielkie. Dziś jednak trudno znaleźć użytkownika sieci, który nie korzysta z pomocy “wujka Google”. A co z innymi wyszukiwarkami? Czy i tym razem, gigant z Doliny Krzemowej zostawił je daleko w tyle? Poznamy najpopularniejsze wyszukiwarki w 2020 roku.

   Co to jest wyszukiwarka internetowa

Zapytaj o ofertę

Co to jest wyszukiwarka internetowa

Korzystamy z niej każdego dnia, ale czy wiemy dokładnie, co to jest wyszukiwarka internetowa? Jeśli mielibyśmy posłużyć się najprostszą definicją, jest to program lub strona internetowa, która pozwala na wyszukiwanie informacji, które znajdują się w jej indeksie. Dzięki rozwojowi nauki — sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowymu, wyszukiwarki dostarczają coraz trafniejszych wyników wyszukiwania, a zmiany te dzieją się na naszych oczach. Dotyczy to szczególnie wyszukiwarki Google, która jest w tym względzie pionierem. A to z kolei przekłada się na liczbę użytkowników, dla których Google jest głównym źródłem informacji.

Najpopularniejsza i najlepsza wyszukiwarka w 2020 roku

Sprawdź naszą ofertę

Najpopularniejsza i najlepsza wyszukiwarka w 2020 roku

Wyszukiwarka Google po raz kolejny okazała się bezkonkurencyjna. Trudno się dziwić. Według najnowszych danych korzysta z niej niemal 93% użytkowników internetu. Nie ma mowy, aby konkurencja przeskoczyła taki wynik. Niestety, nie ma nic za darmo. Kiedy coraz więcej ruchu pochodzi z urządzeń mobilnych, Google walczy o to, by utracić pozycji lidera. Przykładowo, sześć lat temu Google zapłacił miliard dodalów za pozostawienie ich wyszukiwarki jako domyślnej w urządzeniach od Apple .Niektóre z działań firmy spotkały z ostrym sprzeciwem Komisji Europejskiej. Mowa o głośnej sprawie z 2017, kiedy to Google wprowadził autorską porównywarkę cenową, ograniczając konkurencji dostęp do niej. Skończyło się na tym, że ten światowy gigant został zobowiązany do tego, by umożliwić innym porównywarkom promocję w usłudze Google Zakupy.Działania te jednak na dłuższą metę opłaciły się i nie zagroziły pozycji firmy. Co więcej, Google wciąż się rozwija i dostosowuje swoje usługi do zmieniającej się sytuacji i potrzeb użytkowników. Takim przykładem jest choćby program Google Suite dla Szkół i Uczelni.

Wyszukiwarki internetowe ranking — Polska 2020

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas

Wyszukiwarki internetowe ranking — Polska 2020

A jak na tle Google wypadają inne wyszukiwarki, jeśli chodzi o nasz kraj? Oto ranking popularności wyszukiwarek w 2020 roku, wg silnika:

 • Google – 93,04%
 • Bing – 3,96%
 • Yahoo! – 1,63%
 • MSN – 0,62%
 • DuckDuckGo – 0,27%
 • Onet PL – 0,13%.

Źródło:gs.statcounter.com

Jak widać, przepaść między pierwszą a drugą pozycją jest ogromna. Źródłem sukcesu Google jest niewątpliwie jego kompleksowość — usługi w ramach Google Suite, a także rozbudowany system reklamowy — Google Ads. Paradoksalnie to, co miało ułatwić życie użytkownikom, stało się także cennym źródłem informacji o nich. A biorąc pod uwagę popularność Google, śmiało można stwierdzić, że jest to źródło niewyczerpane. 

Wyszukiwarki internetowe ranking — świat 

Globalne statystyki wyglądają już nieco gorzej, ale Google nadal nie ma tu silnego przeciwnika. Porównajmy statystyki na urządzeniach mobilnych i desktopach:

 • Google – 95,54%
 • Baidu – 2,34%
 • Yahoo! – 0,88%
 • Bing – 0,50%
 • Yandex – 0,32%
 • DuckDuckGo– 0,17%.

 Wyszukiwarki internetowe lista:urządzenia mobilne, źródło:netmarketshare.com. .

 • Google – 67,14%
 • Bing – 14,63%
 • Baidu – 14,22%
 • Yahoo! – 2,23%
 • Yandex – 0,66%.

Wyszukiwarki internetowe lista:komputery, źródło:netmarketshare.com.

Skąd biorą się te rozbieżności między naszym krajowym podwórkiem a ujęciem międzynarodowym? Chodzi o rodzaje wyszukiwarek internetowych, a dokładniej o wyszukiwarki lokalne. Może trudno w to uwierzyć, ale w niektórych krajach cieszą się ogromną popularnością. Przykładowo, w Rosji niemal 50% użytkowników internetu korzysta z wyszukiwarki Yandex, w Chinach liderem jest Baidu (73%), a w Korei Południowej — Navar. Co ciekawe, nie musimy szukać daleko, bo nawet nasi sąsiedzi, mają własną wyszukiwarkę.Chodzi oczywiście o czeską wyszukiwarkę Seznam. 

Wyszukiwarki Internetowe 2020 — podsumowanie

Dowiedz się więcej!

Wyszukiwarki Internetowe 2020 — podsumowanie

Od lat na szczycie rankingów wyszukiwarek króluje Google. I nic nie zapowiada, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić. Właśnie dlatego każda strona internetowa jest optymalizowana zgodnie z Zaleceniami Google dla webmasterów. Widoczność w indeksie Google jest bowiem gwarancją największego ruchu. A co za tym idzie, szansą na pozyskanie klientów. Bez względu na branżę, ruch organiczny z Google, należy do najtańszych i najbardziej wartościowych. Nie od dziś wiadomo, że firmy, które zajmują topowe pozycje w wynikach wyszukiwania Google są postrzegane przez użytkowników za godne zaufania i lepsze niż konkurencja, która znalazła się niżej. Dlatego pozycjonowanie powinno znaleźć się w planie marketingowym każdej firmy.

Popularne wpisy:

 

trendy marketingowe 2020 pozycjonowanie czy google adwords  ctr content  grupa docelowa backlinks google cache canonical frazy kluczowe google panda pingwin google posty na fb crawler pozycjonowanie stron pozycjonowanie stron Toruń marketing szeptany reklama na facebooku data center agencja seo pozycjonowanie wrocław pozycjonowanie rzeszów pozycjonowanie stron ile kosztuje jak wypozycjonować stronę pozycja strony w google google seo pozycjonowanie długi ogon filtr google pozycjonowanie stron Radom internal wyszukiwanie głosowe google pozycjonowanie stron za granicą pozycjonowanie Białystok trust rank pozycjonowanie google maps blog o marketingu tanie pozycjonowanie poznań znaczenie emotikon jak wyszkiwać w google spam blog narzędzia do analityki internetowej metatag  black hat seo pozycjonowanie opole optymalizacja pod wyszukiwarki pozycjonowanie stron firmowych pozycjonowanie szerokie

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments